Redakcja KR

TRASY

Nowa Słupia, 31.10.2019

Góry Świętokrzyskie są idealnymi górami do biegania. Coraz więcej biegaczy wybierając ten rejon Polski, nie do końca zdaje sobie sprawę, że to luźne "dreptanie po świętokrzyskich" będą wspominać jeszcze dwa dni po treningu. I dobrze im tak ;) bo tu naprawdę można się zmęczyć i "mieć w nogach" trening na poziomie wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski jakim jest Sylweter Lepiarz, mieszkaniec okolic Jeleniowskiego Parku Krajobrazowego. 

Trasa długiej Klątwy przebiega przez treningową trasę Sylwka. Niby to 400 m podbiegu, ale jakiego...chętnie posłuchamy wrażeń na mecie ;)

 

 

Przygotowaliśmy dla Was dwie trasy: 33 km +/- 1190 m oraz 21 km +/- 720 m

Gospodarzem ich jest Pasmo Jeleniowskie, a Szczytniak to wisienka, na którą prowadzi niewielkie gołoborze, za to z wielkimi kamulacami. Gołoborze szczególne, bo jedno z niewielu, przez które przebiega wyznaczony szlak turystyczny. Zawodnicy długiej trasy mają szansę zjeść dwie takie wisienki:) ale musicie uwierzyć na słowo, że smak ich jest wyjątkowy.....

 

KLĄTWA SZCZYTNIAKA 33 km

Nagrana trasa: Klątwa Szczytniaka 2020 - 33 km | mapa-turystyczna.pl

 

KLĄTWA SZCZYTNIAKA - 21 km

Nagrana trasa: Klątwa Szczytniaka 2020 - 21 km | mapa-turystyczna.pl

 

Różne ślady po sobie zostawiają ludzie w lesie. Jedni ryją scyzorami korę drzew inni śmiecą, a w paśmie Jeleniowskim mieszka pustelnik, który zostawia artystyczne i duchowe pamiątki swojej twórczości.

Jak już wejdziecie na Szczytniak wypatrujcie tego kamienia. Podobnych na trasie ukrytych jest kilka znaków. Skromne i prosto z serca! Zobaczysz je jednak tylko wtedy kiedy zwolnisz i poczujesz to miejsce, tę górę, ten las...

 

pozostałe informacje